seramik kumaş

Seramik Kumaşlar

seramik kumaşlar günümüzde yüksek ısıya en çok dayanan kumaş çeşitlerinden biridir. Özellikle Demir çelik sektöründe yoğun kullanılmaktadır. Seramik Elyaf kumaşlar dayanıklılık derecesi en yüksek tekstil ürünleri olduğu için genellikle izolasyon yastıklarında iç katman olarak değerlendirilmektedir. Seramik elyaf kumaş tahmini 1.5 mm 5 mm cam elyaf takviyelidir, paslanmaz çelik takviyeli ve genişliği: 1000 mm-1500 mm civarındadır. Seramik kumaşlar Hafiftir, düşük ısı iletkenliği vardır ve düşük termal kapasitesine sahiptir. Bu bağlamda iyi sıkıştırma gücü vardır, mükemmel asit, yağ, ve hidrosfer korozyon direnci vardır.

Seramik kumaş aynı zamanda mükemmel bir çevre dostudur. Hiçbir yabancı ve kötü toksit içermez ve zarar vermez. Seramik kumaş kullanım alanları içinde fırınlar, yüksek ısı boru sarma, kaynak alanları ve ısıya muvakamet gösteren her yerde kullanılabilir. Yanmaz kumaş sınıfına girer. Malzemeleri içinde fiberglas ve yanmaz iplik vardır. Kullanım alanları hakkında detaylı bilgileri sonraki yazılarımızda detaylandıracağız. Teknolojinin gelişmesiyle insanlar ısıya duyarlı birçok malzemeler üretti ve bunları insanların hizmetine sundular.

Kısaca özelemek gerekirse, seramik kumaşlar cam elyaf olarak kullanılan yanmaz kumaş sınınfındadır. Kullanımı ve içeriği olarak güvenli ve koruyucudur. Çevreye hiçbir şekilde zarar vermezler. Kullanımı gerektiği yerde güven sağlamaktadır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir